Twitter na giełdzie. Spółka coraz bliżej debiutu na Wall Street

Twitter, jeden z najpopularniejszych serwisów społecznościowych służących do tzw. mikroblogowania, złożył do amerykańskiego regulatora rynku kapitałowego prospekt emisyjny. Dokumenty te umożliwią firmie debiut na giełdzie, która spodziewa się pozyskać z oferty publicznej około miliard dolarów.

Wejście Twittera na giełdę ma być największym debiutem firmy technologicznej od czasu IPO Facebooka w maju 2012 r. Portal społecznościowy chce pozyskać 1 mld dolarów z emisji swoich akcji – poinformowała telewizja BBC.

Jak wynika z danych złożonych do amerykańskiego regulatora rynku, w pierwszym półroczu tego roku firma zanotowała 69 milionów dolarów straty, przy przychodach rzędu 254 milionów dolarów.

Jak przypomina BBC, w swojej siedmioletniej historii firma ani razu nie miała zysku, ale jej przychody skoczyły z zaledwie 28 mln dolarów w 2010 r. do 317 mln na koniec 2012 r. Około 85 proc. przychodów Twittera w zeszłym roku pochodziło ze sprzedaży reklam.

Jak zwraca uwagę agencja Reutera, debiut Twittera będzie zwieńczeniem jego drogi od małego projektu do społeczno-kulturowego zjawiska, kanału komunikacji, z którego korzystają zwykli ludzie, gwiazdy, jak również papież czy prezydent Barack Obama.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*