Korzystamy z cookie w celach analitycznych. Akceptuj ciasteczka Dowiedz się więcej

Epromocja

Pozycja strony w Google

Każdemu z nas zależy na pozycjonowaniu swojej strony internetowej. Jak najczęściej sprawdzamy na którym miejscu znajduje się nasza www w wyszukiwarce? Standardowym zachowaniem jest wejście na www.google.pl i wpisanie interesujących fraz, a następnie sprawdzenie pozycji naszej strony.

Mam złe informacje, w większości wypadków wynik który uzyskujemy nie jest taki sam, jak wynik który uzyskują nasi Klienci.

Zacznijmy od tego, że w Internecie nie jesteśmy incognito.Wchodząc z danego IP często na jakąś stronę przez wyszukiwarkę Google, automatycznie (zgodnie z tendencją personalizacji) pokazuje się nam ona wyżej w wynikach wyszukiwania niż to jest w rzeczywistości. Ten sam mechanizm dotyczy ciasteczek oraz konta na Gmailu. No i tu powstaje pytanie, jak sprawdzić faktyczne wyniki wyszukiwarki?

pozycjonowanie

Z pomocą przychodzi darmowy program Free Monitor for Google. Wystarczy ściągnąć go ze strony CleverStat , zainstalować , wpisać naszą domenę, interesujące nas słowa kluczowe oraz kliknąć na „Search”.

Program pokazuje nam realne wyniki wyszukiwania dla konkretnych fraz i konkretnej witryny. Jeśli sprawdzamy statystyki np. raz na tydzień to program zapamiętuje najlepszą pozycję dla danej frazy oraz zmianę w stosunku do ostatniego sprawdzania.

Warto zwrócić uwagę na to, że Free Monitor for Google działa tak, jakbyśmy „z zewnątrz”, ale przez nasz komputer wyszukiwali w Google. Jeśli fraz jest więcej i często używamy programu to Google posądzi nas o to, że nie jesteśmy ludźmi tylko robotem wyszukującym. Przy kolejnym normalnym wyszukiwaniu będzie trzeba wpisać kod captcha, potwierdzający, że jesteśmy realnym użytkownikiem a nie BOT’em.