Korzystamy z cookie w celach analitycznych. Akceptuj ciasteczka Dowiedz się więcej

Epromocja

Justin Bieber czy Facebook?

Era „fajności” portalu Facebook powoli wygasa, a młodzi ludzie systematycznie rezygnują z tego serwisu. Powodem jest także przyrost starszych użytkowników, od których nastolatkowie chcieli w ten sposób uciec. Co mogą wybrać? Instagram, notabene wykupiony przez Facebooka, lub nowy portal Justina Biebera – Shots of me.

shots-of-me-justin-bieber

Właściciel Facebooka niejako przewidział sytuację i być może stąd zdecydował się na zakup Instagramu, jednak już niebawem pojawi się mu poważny konkurent – portal społecznościowy sygnowany przez celebrytę Justina Biebera.

Twórcami portalu są ludzie związani z marką RockLive, ta jednak zdecydowała się zaproponować patronat nad projektem Justinowi Bieberowi (obecnie najpopularniejsza osoba chociażby na Twitterze). Jak podało CNN, piosenkarz w portal zainwestował 1,1 miliona dolarów, wykupując akcje. Taki wkład pieniężny zapewne silnie zasili konto twórców, a ponadto pozwoli w przyszłości na bardzo efektywną reklamą, wartą zapewne nawet więcej.

Jak zareagują młodzi na nowy portal? Nie ma wątpliwości, że postać Justina Biebera przyciąga młodych jak magnes. Otwierając konto na portalu Instagram, Bieber doprowadził do zawieszenia serwerów, bo tyle osób chciało obejrzeć zamieszczone przez niego filmiki. Decyzja zatem RockLive wydaje się dosyć niekonwencjonalna, ale może przynieść spodziewane efekty. Jeżeli to się stanie, na rynku portali społecznościowych dokona się kolejna segmentacja, szczególnie znacząca dla marketingowców.

Portal ma ruszyć w najbliższych tygodniach.