TRENDnet – technologia kamer IP w chmurze

Odkryj tajemnice technologii Cloud w środowisku kamer IP oraz poznaj najnowszą linię kamer Trendnet Cloud. Wywiad z dyrektorem technicznym firmy TRENDnet – Sonny Su.


1. Czym różnią się kamery cloud od przeciętnych kamer IP?
Kamery cloud pozwalają na podgląd obrazu na żywo przez Internet dzięki automatycznemu podłączeniu użytkowników do kamer TRENDnet. Rozwiązanie cloud eliminuje skomplikowany proces konfiguracji wymagany przy standardowych kamerach IP, tj. zmiana zaawansowanych ustawień rutera oraz zapisanie się do usługi Dynamic DNS. Instalacja jest szybka i prosta – nawet niedoświadczeni użytkownicy są w stanie podłączyć kamerę w przeciągu 3 minut.

2. Czym zyskują użytkownicy domowi oraz biznesowi korzystający z rozwiązań cloud TRENDnet?
Klienci z reguły inwestują w kamery bezpieczeństwa by mieć stały podgląd na to co się dzieje w domu, biurze, czy też do obserwowania zwierząt. Kamery cloud marki TRENDnet eliminują skomplikowaną konfigurację, która stwarzała problem podczas podłączania się bezprzewodowo do kamer. Instalacja jest tak łatwa, że nawet klienci biznesowi nie muszą zatrudniać specjalisty by skutecznie zamontować kamerę. Każdy może to zrobić.

3. Czym właściwie jest usługa cloud?
Usługa cloud oferuje użytkownikowi końcowemu proste rozwiązanie do bezpośredniego połączenia się ze swoimi kamerami i tym samym możliwość podglądu na żywo. Każda z kamer Cloud posiada unikalny numer ID. Jeżeli użytkownik chce podejrzeć obraz zdalnie, jej lub jego urządzenie komunikuje się z usługą cloud, która z kolei lokalizuje kamerę bez względu na adres IP.

4. Czy za usługę pobierane są jakiekolwiek opłaty?
Nie, TRENDnet ponosi wszelkie koszty związane ze stworzeniem oraz utrzymaniem usługi cloud. Usługa jest bezpłatna dla naszych klientów.

5. Jak bezpieczne jest korzystanie z usługi?
Kamery cloud są bardzo bezpieczne. Każda z kamer ma przydzielony unikalny numer ID oraz jest zabezpieczona hasłem. Hasła są przechowywane lokalnie, na urządzeniu, nie w usłudze, co jeszcze zwiększa poziom bezpieczeństwa.

6. Czy użytkownicy muszą zakładać specjalne konta TRENDnet?
Nie, użytkownicy nie są zobligowani do tworzenia specjalnego konta czy udostępnienia danych osobowych. Cały proces został uproszczony. Jedynym wymogiem jest stworzenie unikalnego hasła dla kamery.

7. Czy wszystkie kamery współpracują z usługą cloud?
Tylko kamery cloud współpracują z usługą. TV-IP751WC, TV-IP751WIC, TV-IP851WC, i TV-IP851WIC są w stanie poprawnie działać z usługą cloud.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*